TÜRKİYE GAZİLER VAKFI GAZİANTEP ŞUBE BAŞKANI MEHMET YETER

genel görüşmelerden sonra gazi çocuğumuzla ve 5 gazi ailemizin sorunlarını başbaşa dinledi gereken sorunları çözün noktasında ilgilendi.genel sorunlar olarak bildirdiğim sorunlarıda ekte sunuyorum.
Bu haber 2015-10-09 20:09:46 eklenmiş ve 2099 kez görüntülenmiştir.

genel görüşmelerden sonra gazi çocuğumuzla ve 5 gazi ailemizin sorunlarını başbaşa dinledi gereken sorunları çözün noktasında ilgilendi.genel sorunlar olarak bildirdiğim sorunlarıda ekte sunuyorum.


SAYIN MİLLETVEKİLİM ŞAMİL TAYYARIN DİKKATİNE ARZ OLUNUR.

 

 

 

Konu:ÜLKEMİZDE GAZİLERİMİZİN GENEL SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI

Tarih:09.10.2015

 

Sayın Vekilim genel olarak ülkemizde Gazilerimizin sorunlarından bazıları şunlar olup çözüm yolarlıyla aşağıya çıkartılmıştır arz ederim;

 

1:

Sayın Cumhurbaşkanımla yapmış olduğum görüşmede protez sorunlarımızı dile getirdim.Sayın Cumhurbaşkanımız sağlık bakanımıza talimat vererek sorunun çözülmesini emrettiler.Bakanlığımız 15 gün sonra bana sorunlar çözüldü sorun yoktur diye resmi yazı gönderdi.Ancak aradan geçen zaman zarfında sorunun devam ettiği bazı protezlerin sgk tarafından  ödendiği bazı protezlerin sgk tarafından karşılanmadığı  görülüyor.

ÇÖZÜM;

Her türlü protez ve ortezin (bionik de dahil ) S.U.T. tının ilgili maddesine alınması lazım.

2:

HATAY ilinden bir soru; Askeri hastanelerde tedavimiz bittikten sonra bizlere verilen ASKERİ HASTANE RAPORLARI Devlet hastanelerinde neden geçerli kabul edilmiyor.

3:

Şu anda Aile ve soysa politikalar bakanlığımızda bulunan taleplerimizden ve olur denilen Sakatlık derecesine bakılmaksızın ORDU VAZİFE MALULLERİNİN Tamamı SGK kartlarıyla ÖTV ve KDV muafiyetinin akıbeti ne durumda her hangi bir gelişme var mı.

 

 

4:

Tek gözlerini kaybeden Malul Gazilerimize MOLUKÜLER ehliyet veriliyor,Neden H sınıfı ehliyet verilmiyor. Bunun için bir çalışma yapılamaz mı.

 

5:

Kamu kurumlarından istihdam edilen Malul Gazilerimiz için 3600 günde emeklilik hakkı ne zaman uygulanacak ,bu konuda çalışmalarınız var mı ver ise ne aşamada.

 

6:

Tüm Şehit ailelerine ,görev şehitlerine,malulen ölümlere  2 şer iş hakkı verildi neden ordu vazife malullerine 1 iş hakkı verildi gündemde  Ordu Vazife Malullerine 2 inci iş hakkı var mı var ise durum ne aşamada.

A;

Tüm Şehit ailelerinin şehitten sonraki çocuklarına Askerlikten muafiyet hakkı var,Neden Gazinin Çocuklarına Askerlikten Muafiyet Hakkı yok.Sadece Gazinin kendisinden sonraki kardeşine muafiyet hakkı tanınmış 1111 sayılı kanun da Biz çocuklarımıza muafiyet hakkı istiyoruz.

 

7;

Milli Eğitim Bakanlığımızın genelgesi olmasına rağmen hala daha Özel Eğitim Kurumlarında Gazi Çocuklarımızı kontenjan dolu diye neden almıyorlar il milli eğitim müdürlüğü bu konuda neden zayıf  kalıyor.Normal kontenjan %3  bununda  3/1 i şehit gazi çocuğu olma mecburiyeti var

 

 

 

8;

6136 sayılı kanun gereği neden sadece 3713 ve 2330 sayılı kanunu kapsıyor neden 5510 sayılı kanunun 47 inci maddesini kapsamıyor

   Oysa diğer uygulamalarda bütün sosyal haklar 5510  (47inci) maddesinde eşitlenmiştir.

Tüm Şehit ailelerinin arasında ayrım gözetmeksizin vergiden muafiyet hakları var ,neden bizlerde bu ayrımcılık hala düzeltilmedi devam ediyor.

 

 

EKLER

1:

11.şubat.2009 tarih ve 27138 sayılı Resmi Gazete deki Yönetmelik Özel okullar hakkında

2:

6136 sayılı Ateşli silahlar kanunun silah vergi muafiyet  durumunu gösterir maddesi.

TÜRKİYE GAZİLER VAKFI GAZİANTEP ŞUBE BAŞKANI

 

MEHMET YETER
 
ETİKETLER : Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Ana Menü haberleri
Facebook'ta Bizi Takip Edin.

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR


Arşiv Arama
- -
Anket
Radyo Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Gazi45Radyosu
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
© Copyright 2018 Gazi45Radyosu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi 45 radyosu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzon spor
Bursa spor
SİYASET
Adalet Bakanlığı
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
EĞİTİM
E-Devlet
M.E.B.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat