Başkanlık Sistemini ön gören Anayasa değişiklik teklifi

TBMM’de Anayasa Komisyonunda kabul edilerek görüşülmek üzere Meclis Genel Kuruluna sevk edilmesini son derece önemli, doğru
Bu haber 2017-01-04 13:35:55 eklenmiş ve 452 kez görüntülenmiştir.

Başkanlık Sistemini ön gören Anayasa değişiklik teklifi TBMM’de Anayasa Komisyonunda kabul edilerek görüşülmek üzere Meclis Genel Kuruluna sevk edilmesini son derece önemli, doğru, yerinde, geç kalınmış bir karar olarak görüyoruz. Bu kararın Mecliste yeterli çoğunlukça kabul edilerek referanduma gitmesi durumunda Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı olarak şahsım, ailem, Konfederasyonumuza bağlı 5 Federasyon ve bağlı dernekler ile bu derneklere bağlı Güvenlik korucularımız ve Aileleri referandumda başkanlık sisteminin kabul olması için oylarımızı kullanacağız.

Çünkü Türkiye uzun yıllar boyunca çok partili koalisyon hükümetlerine maruz kalmış bu koalisyon hükümetleri ülkemizi işlevsiz hale getirmiştir. Türkiye bu hükümetler zamanında ekonomik siyasal kültürel sorunlar yaşamış, ülke olarak altı ayda bir erken seçimler yapmak zorunda bırakılmışız. Bu durum Türkiye’ye ciddi zaman ve ekonomik kayıplar yaşatmıştır. Türkiye bu hükümetler zamanında IMF’ye gırtlağına kadar borçlanmış, kamuda çalışanların maaşları ödenmez duruma gelmişti.  

Ayrıca ülke olarak başkanlık sistemine geçmek istememiz başta müttefikimiz olan Avrupa birliği ülkelerini ve ABD’yi son derece rahatsız etmiştir. Çünkü Türkiye’nin kendine has kendi modelini oluşturduğu bir başkanlık sistemi ile birçok alanda çağ atlayacağını, siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda Ortadoğu ülkelerine model olacağını bilen Avrupa ülkeleri başkanlık sisteminden rahatsız olmaktadırlar. Türkiye’nin Başkanlık sistemi ile ayağındaki birçok prangadan kurtulacağını bu Avrupalı ülkeler bildikleri için kalkınmamızın ilk adımı olan bu başkanlık sistemini engelleme çabası içine girmişlerdir. Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen terör hadiselerinin altında bu durumumuzu hazmedemeyen Avrupalı ülkelerin teröre verdiği desteklerden kaynaklandığını tüm halkımız bilmektedir. Türkiye’nin bağımsız bir ülke olarak kararlarını vermesinden rahatsız olan bu ülkeler içte ve dışta ülkemizi birçok tehlikeye maruz bırakmaktadırlar. Açık bir şekilde ABD ve diğer dış güçler Terör örgütlerine silah teçhizat ve mühimmat desteği vermektedirler. Başta ABD ve koalisyon devletlerinin Fırat Kalkanı harekâtında ülkemize destek vermemelerinin temelinde de başkanlık sisteminin gelecek olmasından kaynaklanmaktadır.  

Ana muhalefet partisi başta olmak üzere bazı kişi ve kuruluşların Başkanlık sisteminin rejim değişikliği olduğu iddiaları da külliyen yalandır. Bu çevreler Türkiye’nin dışa bağımlı olarak hareket etmesini ve gelişmesini istemeyen çevrelerdir. Başkanlık sistemi rejim değişikliği olmadığı gibi Cumhuriyetimizin daha da güçlenerek devam etmesinin garantisidir. Çünkü yaşadığımız coğrafyada ayakta kalmanın en önemli unsuru askeri ekonomik ve siyasal anlamda güçlü bir gelecekten geçtiğini hepimiz biliyoruz. Biz bu coğrafyada ekonomik, askeri ve siyasal anlamda güçlenmezsek bizi parçalara ayırmak isteyen haçlı zihniyetinin ve içerdeki işbirlikçilerinin ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Ortadoğu coğrafyasında güçlü bir Türkiye’nin bütün bölge halkı başta olmak üzere dünyadaki mazlum ve mağdur insanlarında umudu olduğunu çok iyi bilen bu haçlı zihniyeti ülkemizin güçlenmemesi için bütün senaryoları hayata geçirmek için elinden geleni yapmaktadırlar.30 yıldır ülkemizin doğu ve güneydoğusunda yaşanan terör hadislerinin altında da , 15 Temmuz darbe girişiminin altında da , son zamanlarda ülkemizde meydana gelen terör olaylarının altında da bu haçlı zihniyetinin parmağı olduğunu halk olarak biliyoruz.

Bu gerçekler ışığında halkımızı birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde birliğine ve beraberliğine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Güçlü bir Türkiye’nin önündeki en büyük şans olan Başkanlık sistemine her kesimi destek vermeye davet ediyoruz. Avrupa birliği ülkeleri ve ABD başta olmak üzere bize neyi dayatıyorlarsa, neyi yapmamızı istemiyorlarsa bizler onun tersini yapmamız lazım. Bugün dost görünümlü düşmanlarımız Başkanlık sisteminden rahatsız oluyorlarsa halkımız bilmelidir ki Başkanlık sistemi tartışmasız faydalıdır.

Biz Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin lehine milletimizin menfaatine olan ve olacak her türlü kararın arkasında canımız ve kanımız pahasına durmaya devam edeceğiz. KAMUOYUNA SAYGILARIMLA.03.01.2016

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Dernek Faliyetleri haberleri
Facebook'ta Bizi Takip Edin.

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


Arşiv Arama
- -
Anket
Radyo Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz
Fena Değil
Güzel
İdare eder
Kötü
Gazi45Radyosu
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
© Copyright 2018 Gazi45Radyosu. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi 45 radyosu haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Beşiktaş
Galatasaray
Fenerbahçe
Trabzon spor
Bursa spor
SİYASET
Adalet Bakanlığı
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
EĞİTİM
E-Devlet
M.E.B.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat